Petrík Nápoký 9 rokov, Dežerice

Petrík sa narodil ako úplne zdravé dieťaťko. Neskôr okolo 1 roka sa mu začal oneskorovať vývoj. Chcel sedieť, ale neposadil sa, chcel chodiť, ale nepostavil sa. Keď konečne ako tak dobehol rovesníkov, postupne začal upadať do akejsi pasivity. Prestal sa usmievať, a namiesto ľudí okolo neho, ho zaujímali len predmety. Nereagoval na svoje meno a postupne začal zabúdať aj to, čo vedel.

V 3 rokoch mu diagnostikovali detský autizmus. Následne sme s ním začali intenzívne pracovať a za rok sa z neverbálneho chlapčeka stalo 2-3 slovne komunikujúce dieťatko. Absolvovali sme rôzne terapie a metódy, ako metóda riadenej detoxikácie, apiterapia a vďaka centrum včasnej intervencie ESBA sme sa naučili s ním pracovať. Začal chodiť na hipoterapiu a chystáme sa aj na delfíny.

Momentálne chodí na celý deň do špeciálnej triedy v MŠ v Bánovciach nad Bebravou. Má veľmi rád čísla a abecedu. Sám sa naučil čítať aj písať. Miluje plastelínu, bublinky, piesok a vodu. Veľmi rád sa šantí s detičkami, ktoré ho vedia medzi seba prijať.

Chceme poďakovať všetkým, ktorí nám prispejú a OZ Bazalka, vďaka ktorému budeme môcť absolvovať ďalšie terapie, aby sa náš synček mohol rozvíjať a napredovať.